100 מילים: מאה של מילים בעברית

המילון 100 מילים – מאה של מילים בעברית רואה אור לציון מאה שנים של מינוח עברי: בשנת תרע"ב (1912) פורסמה החוברת הראשונה של זיכרונות ועד הלשון ובה גם רשימת המונחים הראשונה: מונחי החשבון. מאז ועד היום פרסמו ועד הלשון העברית ואחריו האקדמיה מאות רבות של מילונים ורשימות מונחים בלמעלה ממאה תחומים ומקצועות.
הפעולה הנמשכת של האקדמיה ושל ועד הלשון לפניה בקביעת מילים ומונחים עבריים עיצבה ומעצבת את העברית בת ימינו לצד כוחות נוספים הפועלים בה. עשרות אלפי המונחים שנקבעו בכל המקצועות ותחומי החיים – בהם חדשים ובהם שנלקחו מן המקורות – עומדים לרשות דוברי העברית, ומשמרים את רוח לשוננו ואת תרבותנו.

רשות הטבע והגנים והאקדמיה ללשון העברית מזמינות אתכם להשקיף ממרחק השנים על מילים שהיו חדשות בזמנן ונעשו לחלק בלתי נפרד מלשוננו, ולהכיר עוד מילים שחודשו לא מכבר, ובהן משחיתנות (ונדליזם), דשונת (קומפוסט), מיתד (דיבל), סחריר (ספין).

מילון הכיס 100 מילים – מאה של מילים בעברית מחולק חינם למבקרים בשמורות הטבע, בגנים הלאומיים ובאתרי רשות הטבע והגנים. המילון מלווה באיוריה מלאי ההומור והנוסטלגייה של אורית ברגמן, והוא מצטרף למילון הכיס "60 מילים – הזמנה לטיול בעברית" שיצא לאור לרגל  חגיגות שישים שנה למדינה.

לצפייה במילון מאה של מילים בעברית תרע"ב-תשע"ב